Smycze reklamowe
Smycze reklamowe

W dzisiejszych czasach dwa najważniejsze aspekty funkcjonowania prywatnych firm to dbałość o relacje z klientem oraz o pracowników. Należy pamiętać nie tylko o klientach – odbiorcach usług danego przedsiębiorstwa, ale również o tych, bez których przedsiębiorstwo nie mogłoby funkcjonować, a więc o personel. W jaki sposób można dbać o pracowników? Odpowiedź na to pytanie dać może konkretny przykład. Mogą nim być firmy transportowe. Często zatrudniają one bardzo wielu pracowników, z których większość musi pracować bardzo ciężko, jeżdżąc regularnie w dalekie trasy, w tym międzynarodowe. Dbałość o takich pracowników jest bezcenna z punktu widzenia firmy, bo pracownikom takim opłaca się starać, jeśli za te starania są wynagradzani. A zatem: jak można dbać o pracowników, na przykładzie firm transportowych?

Dobrym sposobem jest wręczanie upominków. Smycze reklamowe czy inne gadżety mogą być wręczane pracownikom osiągającym wybitne rezultaty w swojej pracy. Może to dotyczyć nie tylko kierowców, ale także innych osób zatrudnionych w firmie transportowej. Wartość takich prezentów nie jest duża, ważne jednak jest to, że prezenty takie pokazują, że pracodawca pamięta o swoim pracowniku. Jest to często ważniejsze niż wartość materialna prezentu.

Smycze reklamowe mogą być też wręczane, jeśli cała firma osiągnie dobry rezultat, np. na przestrzeni roku. Jest to sytuacja bardzo pożądana z punktu widzenia właściciela firmy transportowej. Dlatego właśnie powinien on (lub ona) taką sytuację odpowiednio docenić, poprzez wynagrodzenie tych, którym ów dobry wynik zawdzięcza – a zatem pracowników. W takiej sytuacji zwykle podarunki dostają wszyscy zatrudnieni w firmie, ponieważ jest to dla nich bardzo miłe. Czują się wtedy członkami zespołu i czują, że ich wysiłek przysporzył się wspólnym celom.

Wreszcie smycze reklamowe mogą też być wręczane przy okazji różnego rodzaju świąt, w tym ogólnych – jak Boże Narodzenie – czy też indywidualnych uroczystości związanych z osobistymi lub służbowymi przeżyciami pracowników. Przykładem może być długi staż pracy, ewentualnie urodziny czy imieniny pracownika.